Chlorella - Prášek z řasy 50 g

Chlorella pyrenoidosa je jednobuněčná zelená řasa. Patří mezi nejstarší organismy na planetě se schopností fotosyntézy. Pochází z Asie. Je velmi ceněná v mnoha odvětvích a to hlavně pro vysoký podíl proteinů a dalších základních živin. Po vysušení obsahuje 45 % bílkovin, 20 % tuků, 5 % vlákniny a 10% vitamínů a minerálů. Při dnešní velkoprodukci se pěstuje ve velkých kruhovitých rybnících, jejichž vody musejí být bohaté na minerály.

105 Kč
Skladem
Chlorella má kulovitý tvar, který je v průměru 2 – 10 mm velký a bez bičíků. Chlorella je schopná fotosyntézy a má velký podíl přírodních proteinů, proto je ceněna hned v několika odvětvích. Po vysušení obsahuje 45 % bílkovin, kterých je více než v luštěninách. Dále obsahuje 20 % tuků, 5 % vlákniny a 10% vitamínů a minerálů. Z minerálů zde nalezneme (železo, zinek nebo hořčík) a z vitamínů se jedná o A, H, D, C.

 

 
Když začala být využívána člověkem, považovala se za „levný“ proteinový doplněk lidské stravy. Její zastánci se zaměřili ale i na jiné výhody této řasy a dnes je řazena mezi nejzdravější potraviny. Tím, že obsahuje přírodní antibiotikum chlorellin je dobrým ochráncem proti nejrůznějším infekcím a na rozdíl od chemicky vyráběných antibiotik nepoškozuje střevní mikroflóru. K tomu další látka s názvem spollerin se stará o celkovou detoxikaci organismu.

 

 
Jejím dalším unikátem je vysoký obsah chlorofylu. Tato řasa obsahuje také aminokyselinu rypofan, díky které se tvoří nám všem známý hormon serotonin neboli hormon štěstí. Tím nám napomáhá při velmi náročných a stresových situacích. Řasa chlorella obsahuje také faktor CGF, která je pro naše tělo velmi prospěšný.

 

Dávkování
 
Doporučené dávkování se pohybuje kolem 4 g denně pro ženy a 5g denně pro muže. Správné dávkování zjistíme podle zabarvení stolice. Při správném dávkování je tmavší. Pokud je zeleně zbarvená, dávkování zvyšte.

 

 
Kód 6695
Kategorie: Bylinky
Jméno výrobce: Walt international